Genç Moda Tasarımcılarına Kendini Gösterme Fırsatı! Para Ödüllü ve Prestijli Yarışmaya Başvur!

Genç moda tasarımcılarına Türkiye Moda Endüstrisinin parlayan bir yıldızı olma fırsatı sunan 14. EİB (Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği) Moda Tasarım Yarışması başvuruları başladı! Gençlere hayallerine kavuşma imkanı sunan bu yarışmanın tüm detayları gazeteniz Genç Basın'da

15 / 10 / 2018

Genç Moda Tasarımcılarına Kendini Gösterme Fırsatı! Para Ödüllü ve Prestijli Yarışmaya Başvur!

EİB Moda Tasarım Yarışması Nedir ve Neyi Amaçlar?

EİB Moda Tasarım Yarışması, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenir.  Bu yıl 14. kez gerçekleştirilecek olan  EİB Moda Tasarım Yarışması yetenekli genç modacılara fırsat tanıyarak Türk Moda Endüstrisine yeni değerler kazandırmayı amaçlar, bunu yaparken bir farkındalık platformu oluşturmayı da kendine ilke edinir.   

EİB XIV. Moda Tasarım Yarışması'na Başvuru Koşulları Nelerdir? 

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen EİB Moda Tasarım Yarışmasına katılabilmek için; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise veya dengi okul mezunu diplomasına sahip olmak, 01.01.2001 tarihinden önce ve 01.01.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak gibi şartlar aranır. Daha önce İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen herhangi bir bay/bayan dış giyim moda tasarım yarışmasına katılsa bile ilk üç dereceye girmemiş olan gençler de bu yarışmaya katılabilirler. Yarışmanın bu yılki 2019-2020 Sonbahar Kış Kadın ve Erkek Hazır Giyim Koleksiyonları ( The Message ) konseptiyle oluşturulacak. Bu trend her şeye karşı dünya genelinde oluşabilecek olan bir tepki kültürüdür. Olay, durum, kişi, doğa, ve hatta hayatın içinde var olma nedenimize bile verilen tepkilerin bütünüdür. Asi yanımızla tasarım gücümüzün birleştirilmesi ile proaktif bir yaklaşım sergileyerek engeller değil köprüler kurduğumuz bu yeni protesto çağı; yaratıcı, dijital, eğlenceli ve mesaj odaklı olacak. Bilginin güç kazanacağı 2019'da; doku, desen, renk, biçim ve materyaller tasarımcıların elinde fark yaratan giysilere evrilecek. Anahtar kavramlar ise:Re'action, Comfort, Discomfort, Creativity, Complacency, Protect, Protest şeklinde sıralanıyor. 2019-2020 Sonbahar Kış Kadın ve Erkek Hazır Giyim koleksiyonlarının genç tasarımcılar tarafından hazırlanacağı bu yarışmaya katılım için başlangıç tarihi 15 Ekim 2018, son başvuru tarihi ise 21 Aralık 2018. İlk 20 adayın belirleneceği ön seçimler 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. İlk 10 adayın belirleneceği mülakat aşaması 2019 Ocak ayı içerisinde, dikim süreci ise 21 Ocak-29 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Yarışmada 1.lik ödülü 18.000 TL, 2.lik ödülü 13.000 TL, 3.lük ödülü ise 8000 TL olarak ilan edildi. Başvuru ve tüm detaylara www.eib.modatasarimyarismasi.org    adresinden ulaşılabilir. 

EİB XIV. Moda Tasarım yarışmasına Kimler BAŞVURAMAZ? 

Türk Moda Endüstrisinde tanınan bir isim olan ve moda ürünleri üzerine kendi adına kayıtlı bir iş yeri olanlar, daha önce İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen moda yarışmalarında ilk üç dereceden birine sahip olanlar, Ege İhracatçı Birlikleri'nin herhangi bir çalışanının birinci dereceden yakın akrabası olanlar, yine jüri üyelerinden birinin birinci dereceden akrabası olanlar yarışmaya katılamaz ve ödül kazanamazlar. 

 

< Diğer Moda haberlerine git