Uluslararası Gençlik Video Festivaline Başvurabilirsin!

"IOM ve Medeniyetler İttifakı PLURAL+ Gençlik Video Festivali başvuruları başladı...

30 / 04 / 2019

Uluslararası Gençlik Video Festivaline Başvurabilirsin!

 Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve BM Medeniyetler İttifakı, Dünya’nın dört bir yanından gençleri göç, çok kültürlülük, sosyal içerme ve yabancı düşmanlığının önlenmesi gibi öncelikli toplumsal konularda hazırlayacakları orijinal ve yaratıcı videoları 2019 yılı PLURAL+ Gençlik Video Festivaline göndermeye çağırıyor.
Çoğunlukla hoşgörüsüzlüğün ve kültürel bölünmüşlüğün yaşandığı bir Dünya’da, PLURAL+, gençleri olumlu yönde toplumsal dönüşümün güçlü temsilcileri olarak görüyor ve gençleri yaratıcı görüşlerini herkes ile paylaşarak çok kültürlülüğe saygıyı güçlendirmeye çağırıyor.
PLURAL+ yarışmasına gönderilecek videoların süresinin en az bir, en fazla beş dakika olması, türünün ise animasyon, belgesel, müzik videosu, komedi gibi çeşitli türlerde olabileceği, ancak konusunun mutlaka göç, çok kültürlülük, sosyal içerme ve yabancı düşmanlığının önlenmesi alanlarında olması gerektiği belirtiliyor.
Başvuruların ise en geç 16 Haziran 2019 tarihine kadar iletilmesi gerekiyor.
PLURAL+ yarışmasına katılacak videolar uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma üç ayrı yaş grubunu (12 yaşa kadar olanlar, 13-17 yaş grubu, 18-25 yaş grubu) kapsıyor. IOM ve Medeniyetler İttifakı ise Yabancı Düşmanlığının Önlenmesi Özel Ödülünün verileceği videoyu birlikte belirleyecek. PLURAL+ ile ortaklık içinde olan kuruluşlar da genç film yapımcılarına ödüller verecek.
PLURAL+ Festivali kapsamında düzenlenen yarışmanın kazananlarının seyahat masrafları karşılanmak üzere Kasım ayında New York’ta düzenlenecek Ödül Törenine ve yan etkinliklere davet edileceği, video yapımı alanında çalışan kişi ve kuruluşlarla tanışma imkânı bulacakları belirtiliyor.
PLURAL+ 2009 yılında ilk düzenlendiğinden bu yana gençlerin medya alanındaki çalışmalarını yansıttıkları en önemli platformlardan biri haline gelmiş bulunuyor. Her yıl 100’den fazla ülkeden gencin gönderdiği videolar yarışıyor. Ödül alan videolar ise sadece PLURAL+ platformunda değil, birçok farklı festivalde daha ekranlara getiriliyor. Bu videoların bugüne kadar 1 milyondan fazla kez izlendiği belirtiliyor.
PLURAL+ Festivali Video Yarışmasına katılım koşulları hakkında daha fazla bilgiye https://pluralplus.unaoc.org/ adresinden ulaşılıyor."

< Diğer Burs-Staj-iş-AGH haberlerine git
KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

Doğru meslek ve üniversite tercihi nasıl yapılır?

Doğru meslek ve üniversite tercihi nasıl yapılır?

Barış Mektubu Projesi siz gençleri bekliyor!

Barış Mektubu Projesi siz gençleri bekliyor!

Türk Hava Yolları stajyer öğrenci alıyor!

Türk Hava Yolları stajyer öğrenci alıyor!