TED Burs Başvuruları Başladı

Türk Eğitim Derneği'nin (TED) tam eğitim burs başvuruları başladı.

13 / 12 / 2021

TED Burs Başvuruları Başladı

Türk Eğitim Derneği'nin (TED) tam eğitim burs başvuruları başladı. “https://connected.ted.org.tr/schoolarships” adresinden başvuruların yapılabileceği sınavda başarı gösteren yaklaşık 200 öğrenci ortaokuldan başlayarak üniversiteye kadar burs alabilecek. Tam eğitim bursu almaya hak kazanan öğrencilerin eğitim ve servis ücretleri, yemek ve giyim giderleri, kitap-kırtasiye harcamaları, cep harçlıkları karşılanacak.

TED Okullarının bulunduğu 40 il/ilçede 19 Şubat 2022 tarihinde düzenlenecek olan Tam Eğitim Bursu Sınavı için başvuru süreci 10 Aralık’ta başladı. 28 Ocak 2022 tarihine kadar https://connected.ted.org.tr/schoolarships adresinden başvuruların yapılabileceği sınavda başarı gösteren; maddi imkanları kısıtlı, akademik olarak başarılı yaklaşık 200 öğrenci ortaokuldan başlayarak Tam Eğitim Bursu kapsamında eğitim alacak.
 
TED tarafından yapılan açıklamada, sınava başvuracak adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 2021-2022 öğretim yılında 4, 5 ve 8. sınıfa devam ediyor olması, 2020-2021 öğretim yılına ait yıl sonu karnelerindeki başarı ortalamalarının 85 ve üzerinde olması, ekonomik koşulları itibariyle maddi desteğe ihtiyaç duyması gerekiyor. 
 
Tam eğitim bursu almaya hak kazanan öğrencilerin eğitim ve servis ücretleri, yemek ve giyim giderleri, kitap-kırtasiye harcamaları, cep harçlıkları, Türk Eğitim Derneği'nin yatılı okullarında okutuluyor olması halinde pansiyon giderleri lise eğitiminin sonuna kadar karşılanacak. Öğrenciler öğrenimlerinin üniversiteye kadar olan kısmını TED Okullarında yatılı ya da gündüzlü olarak sürdürebilecek. Tam Eğitim Bursuyla TED Okullarından mezun olan öğrencilerin başarılı oldukları sürece üniversitede de bursları devam edecek.

< Diğer Burs-Staj-iş-AGH haberlerine git
KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

Doğru meslek ve üniversite tercihi nasıl yapılır?

Doğru meslek ve üniversite tercihi nasıl yapılır?

Uluslararası Gençlik Video Festivaline Başvurabilirsin!

Uluslararası Gençlik Video Festivaline Başvurabilirsin!

Barış Mektubu Projesi siz gençleri bekliyor!

Barış Mektubu Projesi siz gençleri bekliyor!