Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi Seni Çağırıyor!

20 Nisan 2019'da gerçekleşecek olan 5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi Bildiri Çağrısı Yayımlandı. İşte tüm detaylar...

13 / 01 / 2019

Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi Seni Çağırıyor!

 Sosyal Sorumluluk çalışmaları mı yürütüyorsunuz? Projeniz mi var? Gönüllü müsünüz? Sivil toplumda aktif misiniz? Akademik çalışmalar, araştırmalar mı yapıyorsunuz? Deneyimlerinizi paylaşmak mı istiyorsunuz? Projenizin bilinirliğini arttırmak ve ağ (network) kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse 5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi’ne davetlisiniz!

Sosyal Sorumlulukta Kalite Derneği Nedir ve Neyi Amaçlar?

Sosyal sorumluluk, en kısa anlatımla kişi, kurum ve kuruluşların topluma fayda sağlamalarıdır. Bireyler ve kurumlar, sosyal sorumluluk bilinciyle bilgi, beceri, deneyim ve kaynaklarını kullanarak daha adil ve daha sürdürülebilir bir yaşam inşa etmeye çalışırlar. Her alanda olduğu gibi sosyal sorumluluk çalışmaları alanında da her yıl ufkumuzu açan, inovasyon odaklı yeni fikirler, projeler ve akademik çalışmalar ortaya çıkıyor. Hayata geçirilen bu değerli projelerin paylaşılması ve mesajlarının daha fazla kişiye ulaşması büyük önem arz ediyor. Projelerin sosyal fayda hedeflerine ulaşabilmeleri için ise toplumda sosyal sorumluluk bilincinin artırılması, kişi ve kurumların teşvik edilmesi, yeni işbirliklerinin sağlanması gerekiyor. Sosyal Sorumlulukta Kalite Derneği, beş yıldır bu ihtiyaca cevap verebilmek adına farklı boyutlarda çalışan sosyal sorumluluk projelerini bir araya getirerek daha kaliteli ve nitelikli projelerin hayata geçirilmesini sağlıyor. Türkiye’nin dört bir köşesinde sosyal sorumluluk alanında çalışan kişi, kurum ve kuruluşlar her yıl Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi sayesinde buluşarak bilgilerini tazeliyorlar ve projelerinin mevcut durumlarını gözden geçirme şansı elde ediyorlar.

Bu yıl beşincisi gerçekleşecek olan ve proje yöneticilerini, araştırmacıları, sivil toplum çalışanlarını, sosyal girişimcileri ve gönüllüleri bir araya getiren SSPKONGRE'nin proje konuları ve çalışma alanları neler olacak?

SSPKONGRE;  Sosyal içerme, mülteciler, imkânı kısıtlı bireyler, kodlama, engellilik, yaygın eğitim, sağlık ve sanat konularını işleyen, uygulanmış ya da uygulanmakta olan proje, araştırma ve çalışmalara ev sahipliği yapacak.

Sizler de 20 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleşecek olan 5. Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi’ne katılarak farklı boyutlardaki projelerden ilham alabilir, bilgi, birikim ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Projelerinizi sözlü ve/veya poster olarak sunabilir, fuaye alanında stant açarak kurumlarınızı tanıtabilirsiniz. 

Detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

Daha iyi bir dünya yaratmak için sosyal etkisi yüksek, kaliteli ve sürdürülebilir projelere zemin hazırlamaktan ve onların değerli yolculuklarında önemli bir kilometre taşı olmaktan büyük mutluluk duyan SSPKONGRE ailesi bu verimli ortamı bir fırsata çevirmeniz için sizleri davet ediyor. Kongre hakkında detaylı bilgiye sspkongre.com üzerinden ulaşabilir, sorularınız için bilgi@sspkongre.com adresinden 7/24 iletişim kurabilirsiniz. 

< Diğer Burs-Staj-iş-AGH haberlerine git
KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

Doğru meslek ve üniversite tercihi nasıl yapılır?

Doğru meslek ve üniversite tercihi nasıl yapılır?

Uluslararası Gençlik Video Festivaline Başvurabilirsin!

Uluslararası Gençlik Video Festivaline Başvurabilirsin!

Barış Mektubu Projesi siz gençleri bekliyor!

Barış Mektubu Projesi siz gençleri bekliyor!