Barış Mektubu Projesi siz gençleri bekliyor!

IPYG , Uluslararası Gençlik Barış Grubu'nun başlatmış olduğu ve Türkiye temsilciliğini Youth Eurasia'nın yaptığı 'Barış Mektubu Projesi' ile gençler olarak ülke başkanlarına barış çağrısında bulunabilir ve muhteşem uluslararası fırsatlardan yararlanabilirsiniz. GENÇ BASIN gençlik gazetesi olarak basın sponsoru olduğumuz bu heyecan verici uluslararası proje için geri sayım başladı. İşte tüm detaylar...

02 / 04 / 2019

Barış Mektubu Projesi siz gençleri bekliyor!

IPYG'nin Türkiye temsilciliğini yapan Youth Eurasia bu muhteşem sosyal kampanyaya 50+ mektup ile katılan destekçilerine yurtdışı Erasmus+ projelerinde yer verme sözü veriyor.


Youth Eurasia yetkilisi sayın Meriç Tahan, milyonlarca gencimiz için bu projeyi ve katılım sürecini şöyle anlatıyor:
"IPYG gençlik hareketi, birçok ülke başkanı ve politik karar vericiyi uluslararası anlamda bağlayıcılığı bulunan Barış Beyanı “DPCW”yi imzalaması için ikna etmeyi başardı. Öyle ki,bu sayede kanlı bıçaklı olan Kuzey Kore ve Güney Kore başkanları bile bir araya geldi. Başta Kuzey Kore olmak üzere Hırvatistan, Güney Afrika, Yeni Zelanda, Myanmar, Gana, Bangladeş ve Malezya devlet başkanları DPCW Barış Beyannemasine destek verdi ve imzaladı. Haydi biz de Türk gençleri olarak barış için yazalım ve çizelim!

NE YAPMALIYIZ?

Öncelikle bütün arkadaşlarımızı IPYG Türkiye sayfasını takipe davet ediyoruz: https://www.facebook.com/IPYG-Turkey-322248808431114/
IPYG gençlik hareketi, başta gençler ve öğrenciler olmak üzere bireylerin ülke başkanlarına "barış" temalı bir mektup yazmasıyla gerçekleşiyor. Yeterli sayıda mektuba ulaşıldığı takdirde konu Cumhurbaşkanlığınca değerlendiriliyor. Yazdığımız mektupları (çocuklar çizdikleri resimleri) tarayıp isim, soyisim, şehir, meslek, okul adı belirterek youtheurasia@gmail.com'a email olarak gönderiyor ve IPYG Türkiye sayfasında mektuplar ve resimler yayınlanıyor.

Yazdığımız mektuplarla birlikte 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü "Maçka Demokrasi Parkı"nda buluşuyoruz. Hem IPYG hem de yaklaşan Erasmus+ projelerimiz üstüne güzel bir söyleşi gerçekleştiriyoruz. IPYG genel merkezden gelen Koreli arkadaşımız 11 Mayıs'ta sizlerle tanıimak için sabırsızlanıyor!

Ekte IPYG mektup formatı ve bilgilendirici broşürleri bulabilirsiniz.
Dökümanlara ulaşılacak google drive linki: https://drive.google.com/drive/folders/1TvSZWk-sX_2pVOPzaEpD0iPUyAEStD9i
Özellikle öğretmenler, dernekler ve gençlik kuruluşlarını, global anlamda başarılı ve örnek bir dünya barışı girişimi olan "barış mektubu"na katılmaya davet ediyoruz.

Not: Sosyal kampanyaya 50+ mektup ile katılan destekçilerimize Erasmus+ projelerimizde yer verilecektir. Ayrıca 11 Mayıs toplantısında, yaklaşan Norveç, Litvanya, Romanya, Hırvatistan ve İtalya projelerimiz için çekiliş gerçekleştireceğiz. Bizi desteklediğiniz için şimdiden teşekkürler

< Diğer Burs-Staj-iş-AGH haberlerine git
Doğru meslek ve üniversite tercihi nasıl yapılır?

Doğru meslek ve üniversite tercihi nasıl yapılır?

Uluslararası Gençlik Video Festivaline Başvurabilirsin!

Uluslararası Gençlik Video Festivaline Başvurabilirsin!

Türk Hava Yolları stajyer öğrenci alıyor!

Türk Hava Yolları stajyer öğrenci alıyor!

Roketsan 2019 Yaz Stajı fırsatı başladı

Roketsan 2019 Yaz Stajı fırsatı başladı